Packard Klima Teknolojileri TÜBİTAK’tan girişimci desteği aldı

2016 yılında ilk patent başvurusu ile çıktıkları elektrikli oto klima yolculuğuna 2017 yılında ikinci patent başvurusunu yaparak devam ettiler. Şirketin yönetim kurulu başkanı olan Mehmet ACAR 2019 yılında lisans bitirme tezinde TÜBİTAK’tan destekleme alarak TRL 4 düzeyinde ön prototipini üretti. TÜBİTAK’ın girişimci destekleme programı olan 1512 (BİGG)’den destekleme alarak faaliyetlerine başlıyor.

Patentli İklimlendirme Sistemi, TÜBİTAK’tan Girişimci Desteği Aldı

2016 yılında ilk patent başvurusu ile çıktıkları elektrikli oto klima yolculuğuna 2017 yılında ikinci patent başvurusu ile devam eden Packard Klima Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet ACAR 2019 yılında lisans bitirme tezinde TÜBİTAK’tan destekleme alarak, TRL 4 düzeyinde ön prototipini üretti.

Taşınabilir klima ile ihracata hazırlanıyor

BTM girişimlerinde Packard; motorlu araçlarda, karavan ve kamp yerlerinde kullanılabilen ve mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilen taşınabilir iklimlendirme sistemi geliştirdi. Patenti alınan girişim, prototip üretimin ardından seri üretime geçerek, Avrupa’ya açılmayı hedefliyor.

7 girişim demo gününde üst düzey yöneticilerimiz ve yatırımcılarımızla sunumlar yaptık

Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilir kalkınması amacıyla, ülkenin dört bir yanındaki yaratıcı girişimleri geliştirmeyi ve küresel olarak ölçeklenmeleri için desteklemeye devam edeceğiz.

Ortak geleceğin akıllı çözümleri için yenilikçiliğin #daimayanındayız

Mercedes-Benz Türk Ventures X Fark Labs Tekmer Hızlandırma ve Yatırım Programı’nı başarıyla tamamlayan 7 girişim, demo gününde jüri karşısına çıktı. Mobiliye dünyasını nasıl değiştireceklerini, hangi eksik parçayı tamamladıklarını anlatan girişimler, ortak geleceğimiz için akıllı çözümler geliştiriyor.